Silahsızdan Silahlıya Geçiş Eğitimi Silahsız Özel Güvenlik Sertifikasına sahip bireylerin Silahlı Özel Güvenlik Sertifikasına sahip olmak için alması gereken, 3 gün süren, toplam 20 saatlik silah teorik eğitimi ve silah uygulama eğitiminden oluşan Özel Güvenlik Eğitimi türüdür.

Silahsızdan Silahlıya Geçiş eğitiminin tamamlanmasının ardından adaylarımız Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü denetiminde yapılan 25 soruluk silahlı bölümden oluşan test usulü sınava tabi tutulmakta ve 5 adet mermi attıkları uygulamalı atış sınavı ile süreci tamamlamaktadır.

25 adet sorunun her birinin değeri 2 puan ve atış esnasındaki her isabetli vuruş adetinin değeri ise 10 puandır. Yapılan atış ile silah bilgisi soruları beraber değerlendirilmekte olup toplamda en az 60 puan alan adaylar sınavda başarılı sayılır

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Sınavı sonunda başarılı olan bireyler Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Valilik onaylı Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası sahibi olurlar. Bu eğitime katılan ve Silahlı Özel Güvenlik Sertifikası alan adaylar Silahsız Özel Güvenlik Eğitimi esnasında Özel Güvenlik Kimlik Kartı harcını daha önceden yatırmış ise tekrar kimlik kartı harcı yatırmazlar.

 Silahsızdan Silahlıya Geçiş eğitimi kapsamında kursiyerlere verilen dersleri; 

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Eğitimlerimizdeki Genel Uygulamalar : Atışlarımız esnasında İlkyardım Uzmanı kurum doktorumuz atış yapacağımız poligonda tüm atış boyunca hazır beklerken, atış güvenliği ve kişi sağlığı ön planda tutulur.

 Atışın gerçekleşeceği poligon ortamında 5 ayrı kulvarda, 5 ayrı atış uzmanımız görev alır. Atış eğitimlerimiz atış uzmanlarımızın kontrolünde 2 aşamada gerçekleşir.

Atışlar sonucunda daha mükemmel atış için ne yapılması gerektiği analiz edilip, bireysel olarak kişilere hataları ve dikkat etmeleri gereken noktalar tekrar belirtilir. Tüm bunlar sonucunda bireysel atış becerisi maksimize edilir.

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Şartları

Silahsızdan Silahlıya Geçiş Eğitimi alarak Silahlı Özel Güvenlik Sertifikasına ve Kimlik Kartına sahip olmak, bu yetkinlik sonucu ihtiyaç duyulan alanlarda istihdam edilebilmek isteyen kişilerin sağlaması gereken şartlar arasında;